O provozu školky

O provozu školky

Děti přichází do MŠ do 8:00 hod.,maximálně 8.15, a to vždy za doprovodu dospělých osob, které dítě předají paní učitelce ve třídě.V 8.15 hod se automaticky budova uzamyká. Pozdější příchody narušují práci p.učitelek s dětmi.
Do 7:15 hod. se všechny děti scházejí ve třídě kuřátek, od 15,45 hod. jsou opět všechny děti ve třídě kuřátek.

Po vyzvednutí dítěte se rodiče nezdržují v areálu MŠ zejména na zahradě, nenechávají děti lézt na průlezkách a jiných nářadí.
Vodění psů a jízda na kole,koloběžce  je v areálu zakázána – týká se nejen dospělých ale i dětí.

Co potřebují děti do MŠ:

• bačkorky
  • tepláky na převlečení
  • kapesník (osvědčily se papírové)
  • pyžamo

Nejmladším a nově příchozím dětem je nutné věci podepsat.!

Zájmové činnosti:

• Keramika
  • Hra na zobcovou flétnu
  • Šikulky – pracovní činnosti a výtv.činnosti
  • Baletní školička (vlastní baletní sál v areálu MŠ)
  • Zumba pro děti
  • Cvičení pro kluky
  • Základy anglického jazyka
  • Brousek pro tvůj jazýček ( jazykové hrátky)
  • Školák ( příprava dětí na vstup do ZŠ)
  • Hudba v plastu

• V MŠ je zajištěna logopedická prevence proškolenými učitelkami.
  • Předškolní děti získají během školního roku základy plavání.
  • Kromě pravidelného Šmoulího cvičení ,určené především pro děti mladší věkové skupiny
    chodí starší děti každých 14 dnů do tělocvičny v DanceLine.
  • Dvě třídy jsou vybaveny počítači se speciálními výukovými programy pro děti.
  • Je zprostředkováván rekreační pobyt dětí s rodiči u moře.

Doporučujeme Vám průběžně sledovat nástěnky,kde najdete aktuální informace.

Stravování – školní jídelna

Vedoucí školní jídelny : Lenka Bártová
Provozní doba kanceláře 8.00 – 12.30

Stravné se platí – do 20 dne v měsíci předem – inkasem na účet č. : 100271561/0800 , též jednorázovým příkazem k úhradě u svého peněžního ústavu na účet č.19-2598291349/0800 nebo v hotovosti u vedoucí ŠJ.
Stravné činí 32 Kč na den, pro děti nad 6 let 34 Kč na den.

Děti se odhlašují a přihlašují den předem do 12:00 na tel.číslech  vedoucí školní jídelny 386 102 517  ,též
775 700 041- mobilní  linka k paní vedoucí ( toto číslo pouze  od 8.00-12.00 hod.)  nebo písemně do sešitu , který je v šatně u tříd.
První den nepřítomnosti dítěte v MŠ je možné si vyzvednout oběd ve školní kuchyni v době od 11:15 –11:45 hod.Další dny nemá nárok na dotované stravné a musí se odhlásit.

Školné

Platí se inkasem do 15. dne v měsíci na účet č. 101314041/0800 – možnosti úhrady jsou stejné jako u stravného.V případě jednorázového příkazu je č.ú. 2598291349/0800.

Výše školného je 420,- Kč za měsíc,

Od úplaty za předškolní vzdělávání jsou osvobozeny:

děti,které v září 2016 nastoupí do ZŠ a nemají odklad školní docházky.

děti jejichž zákonní zástupci pobírají sociální příplatek( tuto skutečnost prokáží p. ředitelce a to nejpozději do 15 dne v měsíci pro rozhodné období .)

Účtování školného vede vedoucí ŠJ Lenka Bártová (kancelář v hospodářském pavilonu)

Žádáme rodiče, aby si měsíčně kontrolovali provedení inkasa z účtu a pokud z jakéhokoliv důvodu platba neproběhne, kontaktovali p.Bártovou a školné a stravné neodkladně uhradili.
Pozdní zaplacení může být i  důvodem k ukončení docházky dítěte do MŠ.

Dostupnost a doprava

Provoz mateřské školy  od 6.15 – 16.30 hodin.

Spojení do mateřské školy  je MHD č. 12 zastávka (Čechova) 50 m od MŠ, dále pak MHD. č 2, 5, 7, 10, 15 ze zastávky u Polikliniky JIH, přes nový Modrý most dále cca 150 m. V okolí školky je poměrně dost míst k zaparkování, přesto prosíme, pokuste se hlavně ve vypjatých ranních a odpoledních časech zaparkovat spíše o blok dále.