Kuřátka

Kuřátka

Na třídě je zapsáno 28 nejmladších tříletých dětí. Pracuje zde p. uč. Daniela Šestáková , p. uč. Božena Nováková a provozní  Gabriela Káplová.Děti se scházejí ráno do 8:30 hod, po obědě si mohou rodiče vyzvedávat děti ve 12:15 hod  a odpoledne od 14:30 hod.

Co potřebují děti do MŠ:

• podepsané bačkorky
  • ​podepsané pyžámko pokud zde spí
  • náhradní oblečení ,které si uloží do připraveného sáčku v šatně
  • papírové kapesníky

Hračky si děti ,pokud možno, do školky nenosí , pouze plyšáčka na spinkání jsou-li zvyklé.

Pro Vaše dítě bude vstupem do školky probíhat zlom v jeho životě. Vše bude pro něho poprvé a nové a podle toho probíhá i adaptační období.Setkává se se svými vrstevníky, vytváří si kamarádské vztahy ale rozšiřují se i sociální vztahy s dospělými. Proto mu budeme všichni nápomocni mimo jiné i tím, že se do školky těšíme a hezky o ní mluvíme.

S dětmi pracujeme podle třídního vzdělávacího programu, který je v šatně k nahlédnutí.

Mimo divadel a pravidelného „Šmoulího cvičení“ plánujeme v průběhu školního roku tyto akce :

ŘÍJEN – Mámo, táto, pojď si hrát
PROSINEC – vánoční nadílka, posezení s rodiči, zpívání koled, výroba vánočního dárku
ÚNOR – dopolední karneval ve třídě
DUBEN – velikonoční tvoření s rodiči
KVĚTEN – besídka ke Dni matek
ČERVEN – oslava Dne dětí na zahradě školy, výlet

Společně oslavujeme narozeniny dětí – pustíme jim narozeninový dort, popřejeme písničkou. Oslavenci většinou nosí pro ostatní nějaký pamlsek, pokud jsou to bonbony, prosíme,pouze měkké.

Máte-li dotazy a nevadí vám chvilku prodleva u odpovědí, napište nám na kuratka@mszeyerova.cz