Kuřátka

Kuřátka

Na třídě je zapsáno 25 nejmladších tříletých dětí. Pracuje zde p. uč. Sabina Calabová , p. uč. Libuše Keprová a provozní  Jana Volná. Děti se scházejí ráno do 8:30 hod, po obědě si mohou rodiče vyzvedávat děti ve 12:15 hod  a odpoledne od 14:30 hod.

Co potřebují děti do MŠ:

• podepsané bačkorky
  • ​podepsané pyžámko pokud zde spí
  • náhradní oblečení ,které si uloží do připraveného sáčku v šatně
  • papírové kapesníky (tahací)
  • vlhčené ubrousky (splachovací)

Hračky si děti, pokud možno, do školky nenosí, pouze plyšáčka na spinkání jsou-li zvyklé.

Pro Vaše dítě bude vstupem do školky probíhat zlom v jeho životě. Vše bude pro něho poprvé a nové a podle toho probíhá i adaptační období. Setkává se se svými vrstevníky, vytváří si kamarádské vztahy ale rozšiřují se i sociální vztahy s dospělými. Proto mu budeme všichni nápomocni mimo jiné i tím, že se do školky těšíme a hezky o ní mluvíme.

S dětmi pracujeme podle třídního vzdělávacího programu, který je v šatně k nahlédnutí.

Mimo divadel plánujeme v průběhu školního roku tyto akce :

ŘÍJEN – Halloweenské strašení
PROSINEC – Vánoční nadílka, posezení s rodiči, zpívání koled, výroba vánočního dárku
ÚNOR – Dopolední karneval ve třídě
DUBEN – Velikonoční jarmark
KVĚTEN – Besídka, školní výlet
ČERVEN – Oslava Dne dětí na zahradě školy

Společně oslavujeme narozeniny dětí – pustíme jim narozeninový dort, popřejeme písničkou. Oslavenci většinou nosí pro ostatní nějaký pamlsek, pokud jsou to bonbony, prosíme, pouze měkké.

Máte-li dotazy a nevadí vám chvilku prodleva u odpovědí, napište nám na kuratka@mszeyerova.cz